TOOTMISTEHNOLOOGIA

TOOTMISTEHNOLOOGIA

Metallfotot valmistatakse valgustundliku alumiiniumplaadi eksponeerimisel läbi fotonegatiivi. Kõike mida on võimalik pildistada, saab kanda ka metallfoto plaatidele, alates tekstidest kuni jooniste ja fotodeni. Metallfoto võimaldab sama täpset taasesitust ja detailide täpsust nagu eeldatakse ka fotograafialt.

Ainuke võimalus rikkuda sümbolit on rikkuda metalli. Kuna kujutis ei paikne metallkihi peal, nagu teiste meetodite puhul, vaid paikneb alumiiniumi poorides klaasselge eloxalkihi all, on ta kaitstud kriimustuste, pleekimise, kulumise, niiskuse, korrosiooni ja äärmuslike temperatuuride eest. Metallfoto silt paigaldatakse hauaplaadile. Sellisel kujul valmistatud hauaplaat või kivi koos metallfotoga peab vastu aastakümneid. Metallfotot olemasoleval hauaplaadil või kivil on võimalik välja vahetada, kui aastate jooksul on tekkinud arusaam, et see enam ei sobi või sinna on vaja midagi lisada.

Metallfoto vastupidavus tuleneb sellest – mis on anodeeritud alumiiniumiplaadi sisemuses suletud, pakkudes kaitset korrosiooni, päikesevalguse, hõõrdumise, temperatuuri ja keemiliste ainete eest. Selle ainulaadne fotograafiline pildistamisprotsess loob ülirikka eraldusvõimega graafika ja muutuva teabe – sealhulgas masinloetavad vöötkoodid, võltsimisvastased turvafunktsioonid ja järjestikused andmed.
Alates arendamisest 1950. aastal on juhtivad originaalseadmete tootjad, sõjaväe- ja valitsusorganisatsioonid metallfotosi usaldanud nimesiltide, siltide ja juhtpaneeli rakenduste jaoks, kus on vaja püsivust, eraldusvõimet, muutuvaid andmeid või nende omaduste kombinatsiooni.